Tego nikt Ci nie powie na zajęciach językowych! 5 niekonwencjonalnych sposobów nauki Angielskiego!

Witaj!

Lekcje językowe to podstawa, gdyż pozwolą nam utrzymać rutynę, popracować w grupie i skorzystać z wiedzy doświadczonych osób. Jednak jak ze wszystkim, kluczową rolę odgrywa praktyka!

Chciałbym pokazać Ci alternatywne metody do szybszego i prostszego zaznajomienia się z każdym językiem obcym, a nie tylko Angielskim. Francuski, Hiszpański, Włoski, Rosyjski staną się niczym z wykorzystaniem przedstawionych poniżej sposobów.

Właściwe podejście.

Myślę, że Twoim planem powinno być przede wszystkim ominięcie bariery przed nauką. To znaczy, niechęci lub poczucia konieczności i przymusu! Znajdź coś w języku którym chcesz się posługiwać co będzie inne niż chęć zaimponowania, chęć dobrego samopoczucia itp. To musi być coś co sprawi, że język stanie się niezbędny do prawidłowego poznania danego tematu.

Przykłady.

  1. Będąc fanem jakiegoś zespołu muzycznego wykonującego utwory w obcym języku zbuduj w sobie chęć rozumienia ich tekstów.
  2. Będąc fanem serialu w obcym języku chciej obejrzeć go w oryginale.
  3. Będąc fanem gier komputerowych, zrozum, że wielu świetnych graczy z którymi chciałbyś kiedyś wspólnie spędzić czas on-line włada innym językiem.
  4. Zostań pasjonatem jakiegoś kraju! Chciej poznać historię, kulturę, a być może zamieszkać kiedyś w tym miejscu!
  5. Sprawdź ten wykład(dostępne napisy Polskie):

5. Czytaj książki!

book-863418_640

Ten sposób jest najtrudniejszy ze względu na jego absurd. Otóż chodzi o to by zacząć czytać książkę w języku którego się uczymy nawet gdy nie znamy jego podstaw! Wymaga to samodyscypliny i wytrwałości, dlatego jest to nr 5 na naszej liście.

Wersja lżejsza: Czytaj bloga, gazetę, czy śledź social media jakiejś interesującej osoby!

Ten sposób to przede wszystkim terapia szokowa dla naszego mózgu! Tym samym jest to pobudzenie dla podświadomości. Jakkolwiek bezsensowne może się to na początku wydawać jest to bardzo skuteczna metoda!

4. Praktykuj z engvid.com!

engvid

EngVid.com to serwis internetowy poświęcony nauce języka angielskiego. Został stworzony w 2013 roku. Jest prowadzony przez grupę nauczycieli, lingwistów, którzy w przystępny sposób tłumaczą poszczególne dziedziny nauki. Ich baza posiada niemal 1200 filmów! Serwis pozwala na darmową rejestrację konta, a po każdej sesji wykonanie quiz’u abyśmy mogli zweryfikować naszą wiedzę!

3. Memrise!

Screenshot_20171030-105148

Aplikacja Memrise to darmowa(z opcjami płatnymi) platforma do nauki języków także na Twoim urządzeniu mobilnym Android i iOS! Wybrana aplikacją roku Google Play Awards 2017 oraz Best App iPhone & iPad. Pozwoli Ci na naukę 200 kombinacji językowych!

System nauki polega na używaniu techniki tzw. Spacing Effect. Pozwala ona na efektywne zapamiętywanie informacji poprzez powtarzanie wiedzy w regularnych odstępach czasu. Klasyfikujemy naszą naukę ze względu na poziom trudności a aplikacja sama sugeruje nam co powinniśmy studiować przy każdej sesji.

Get it on Google Play2000px-Download_on_the_App_Store_Badge.svg

2. Pisz blog’a/pamiętnik/notatki!

man-791049_640

W latach 2014-2016 miałem okazję prowadzić stronę internetową o tematyce Android. Jak wiadomo wszystkie nowinki dotyczące technologii pojawiają się najpierw na Wschodzie, czyli w języku angielskim. By nasi Polscy czytelnicy mogli szybko dostać rzetelne informacje bardzo dużo naszej pracy opierało się na tłumaczeniu tekstu!

Tę właśnie metodę uważam za kolejną jeśli chodzi o skuteczność zaraz po czytaniu książek!  Chodzi to przede wszystkim o systematyczność, później pojawi się już zainteresowanie i cel i nauka będzie bułką z masłem! 🙂 Znajdź coś co lubisz, a o czym mało pisze się po Polsku i pisz!

1. Oglądaj filmy i graj w gry!

children-593313_640

Jak ktoś kiedyś opowiedział o swoich sylwestrowych planach: “Będę grał w grę“. Ty też graj w grę! Po angielsku, hiszpańsku, japońsku, chińsku, czyli po oryginalnemu! Najlepiej On-line, szczególnie w gry strategiczne, albo jakiekolwiek inne w których masz możliwość interakcji z innymi takiej jak: wspólna kooperacja, wymiana handlowa, walka itp.

Filmy oglądaj bez napisów! Zapisuj usłyszane, niezrozumiałe wyrażenia. Ale bez przesady! To ma być zabawa! Jeśli już kompletnie niekomfortowe będzie oglądanie bez napisów to użyj tych w oryginalnym języku, aby dać sobie dodatkowe wsparcie.

Podsumowanie!

Spraw by zniknęło parcie, chęć i nie próbuj za wszelką cenę. Znajdź sobie powód, swój własny rytm i pracuj regularnie. Rzuć się na głębokie wody poprzez używanie języka nawet w momencie gdy kompletnie go nie znasz! Czytaj książki, oglądaj filmy no i przede wszystkim:

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close